Konsertteja

su 3.11.2019  klo 19  Savonlinnan tuomiokirkko

Savonlinnan Orkesteri
Kirkkomusiikkiviikon päätöskonsertti

Kimmo Tullila, joht.
Inka-Elina Kuokkiniemi, oboe
Jari Vepsä, huilu

Fauré: Pavane
Mozart: Oboekonsertto in C
J. S. Bach: Orkesterisarja nro 2 h-molli BWV 1067

pe 8.11.2019  n. klo 21  Musiikkitalo

Radion sinfoniaorkesterin myöhäisillan kamarimusiikki:
Kyeong Ham, oboe
Fàtima Boix Cantó, klarinetti
Arvid Larsson, fagotti
Jukka Harju, käyrätorvi
Jouko Laivuori, piano
W. A. Mozart: Kvintetto pianolle ja puhaltimille Es-duuri K 452

ma 11.11.2019  klo 19:00  Musiikkitalo, Camerata
Sara Hakaste, oboe
Bozza: Fantaisie Pastorale
Vivaldi: Oboekonsertto d-molli
Saint-Saens: Oboesonaatti

to 28.11.2019  klo 19  Korundi, Rovaniemi

pe 29.11.2019  klo 19  Sodankylän kunnan valtuustosali 

Lapin kamariorkesteri
Kamarisinfoniakonsertti III
”Tuulahduksia Uudesta-Seelannista”

Tianyi Lu, joht.
Jonna Staas, oboe
Pekka Niskanen, klarinetti
Edwin Carr: Trio, ekS.
Ralph Vaughan Williams: Oboekonsertto a-molli
Douglas Lilburn: Diversions, ensi kertaa Suomessa
Salina Fisher: Unfinished Portrait, ensi kertaa Suomessa
Gareth Farr: Waipoua, ensi kertaa Suomessa
John Psathas: Abhisheka, ensi kertaa Suomessa
William Walton: Henry V Suite, sov, kamariorkesterille Charlie Piper, sov. ekS.

su 8.12.2019  klo 15  Harjoitussali Paavo, Musiikkitalo

Radion sinfoniaorkesteri
Kamarimusiikkikonsertti 4
Trion aikamatka

Ezra Woo, taiteellinen suunnittelu ja alttoviulu
Kyeong Ham, oboe
Giuseppe Gentile, klarinetti
Mikko Ivars, sello
Jouko Laivuori, piano
J.S. Bach: Triosonaatti nro 2 c-molli BWV 526
W.A. Mozart: Kegelstatt-trio KV 498
Ludwig van Beethoven: Trio op. 11 B-duuri
Robert Kahn: Serenade op. 73

su 16.2.2020  klo 15  Harjoitussali Paavo, Musiikkitalo

Radion sinfoniaorkesteri
Kamarimusiikkikonsertti 6
Though Lovers Be Lost

Kyeong Ham, taiteellinen suunnittelu ja oboe
Pauline Fleming-Unelius, viulu
Pasi Eerikäinen, viulu
Ezra Woo, alttoviulu
Tomas Nuñez, sello
Benjamin Britten: Phantasy Quartet op. 2
Gerald Finzi: Interlude op. 21 
Arthur Bliss: Kvintetto oboelle ja jousikvartetille

pe 27.3.2020  klo 19  Espoon Kulttuurikeskus

Tapiola Sinfonietta
Beethoven VIII

Klaus Mäkelä, joht.
Anni Haapaniemi, oboe
Jörg Widmann: Con brio
Friedrich Witt: Sinfonia C-duuri ”Jena”
Richard Strauss: Oboekonsertto
Ludwig van Beethoven: Sinfonia nro 8